Haber

Pakistan’ın Karaçi Şehrindeki Fabrika Yangınında 4 İtfaiye Görevlisi Hayatını Kaybetti

Pakistan Türkiye’nin güneyindeki liman kenti Karaçi’de bir fabrikada yangın çıktı. Dört itfaiyecinin cesetleri, yangında çöken fabrika binasının enkazından Perşembe sabahı çıkarıldı.

Saylani Refah Vakfı’nda itfaiyeci olan Salman Qureshi, Xinhua’ya Çarşamba sabahı çok katlı bir nevresim fabrika binasında büyük bir yangın çıktığını ve söndürme çalışmalarına 12 itfaiye aracının katıldığını söyledi.

Qureshi, “Fabrikanın bir kısmı çöktüğünde ve çok sayıda kişi enkaz altında kaldığında itfaiye ekipleri olay yerinde çalışıyordu.” dedi.

Karaçi Merkez Bölgesi Komiser Yardımcısı Taha Saleem, yangının Perşembe sabahı erken saatlerde kontrol altına alındığını ve soğutma çalışmalarının sürdüğünü söyledi.

Binadaki yangının kısa devre nedeniyle çıktığını belirten Saleem, itfaiye ekiplerinin sokakların dar olması nedeniyle büyük itfaiye aracını bölgeye getirememesinin yangının etkisini artırdığını söyledi.

Saleem ayrıca, büyük yangının ve yangını söndürmek için kullanılan suyun binanın temelini zayıflattığını ve çökmesine neden olduğunu bildirdi.

xinhua Haberlerİslamabad’dan bildiren ajans muhabirleri.(XHTV)

Kaynak: Xinhua / Güncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu