Haber

Bakan Nebati: “Önümüzdeki yılda da dar ve orta gelirli hanelerin yanında olmaya devam edeceğiz”

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, yıl boyunca küresel petrol ve doğal gaz fiyatlarındaki dalgalanmaların yol açtığı maliyet artışlarını vatandaşlara yansıtmamak için yoğun çaba sarf ettiklerini belirterek, “Düşük olanın yanında olmaya devam edeceğiz. Önümüzdeki yıl gelir ve orta gelirli haneler.”

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati yaptığı açıklamada, yıl boyunca küresel petrol ve doğal gaz fiyatlarındaki fiyat dalgalanmalarının neden olduğu maliyet artışlarını vatandaşlara yansıtmamak için yoğun çaba sarf ettiklerini belirtti. Nebati, 2021 yılında toplam 81 milyar liralık Hazine desteği, doğalgaza 69,3 milyar lira, elektriğe 11,5 milyar lira, hane başına 4 bin liralık sübvansiyon (destek) uyguladıklarını belirterek, söz konusu desteğin yüzde 138’e ulaştığını sözlerine ekledi. bu yıl milyar lira Böylece sübvansiyon miktarı 2021 yılına göre yüzde 70 arttı.

Nebati, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Önümüzdeki yılda da dar ve orta gelirli hane halkının yanında olmaya devam edeceğiz. Hükümetimiz bu konudaki politikasını kararlılıkla sürdürecektir. yerli elektrik kaynakları Bu kapsamda amacımız hanehalkının ve sanayicinin elektrik maliyetlerini mümkün olduğunca düşük tutmaktır.Türkiye’nin Sakarya ve Amasra Gaz sahalarında toplam 710 milyar metreküp doğalgaz rezervi ülkemize ve ülkemize hayırlı olsun. ulusumuz.” – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu